معرفی درس آناتومی پست

درس آناتومی پست یکی از دروس پایه منابع انسانی است. هدف از این درس این است که متخصصین منابع انسانی؛ مفهوم پست را به صورت کاملاً عملیاتی یاد بگیرند و از آنچه یادگرفته اند در کار خود استفاده کنند. در این درس خبری از بیان مفاهیم صرفاً آکادمیک، اینترنتی و حوصله سر بر نیست. این درس شیرین، پر است از مثال های کاربردی، توضیحات ضروری و به اندازه. تماشای این درس به 33 دقیقه زمان نیاز دارد.

خلاصه درس آناتومی پست

در درس آناتومی پست  ابتدا هسته اصلی پست را برای شما تشریح می کنیم و با مثال های متعدد سعی می کنیم زمینه تسلط کامل شما را در این بخش فراهم کنیم. رفته رفته که این مفهوم جز اصول ثابت ذهن شما شد؛ در مورد رابطه ها صحبت می کنیم و با بیان روابط، مفهوم پست را با شغل ترکیب می کنیم.

این کار زمینه لازم را برای ورود به بحث شاغل و نقش را فراهم می کند. در این بخش از درس آناتومی پست با مفاهیم شاغل و نقش و کاربرد آن ها آشنا می شوید. در انتها از طریق استعاره کارت ملی یکبار دیگر مفاهیم اصلی در پست برای شما مرور می شود.

کاربرد درس آناتومی پست

اگر بخواهید سیستم های منابع انسانی را طراحی و اجرا کنید؛ بی شک اولین قدم، درک درست از چهار مفهوم شغل، پست، شاغل و نقش است. در واقع الفبای منابع انسانی در این ۴ مفهوم خلاصه شده اند. بنابراین کاربرد اساسی این درس این است که پیش نیاز طراحی هر سیستمی در منابع انسانی است.

اگر بخواهید مشاغل سازمان خود را تجزیه و تحلیل کنید و یا اینکه نظام جبران خدمات، مدیریت عملکرد و غیره را طراحی کنید؛ پیش از همه باید بر ۴ مفهوم اصلی منابع انسانی مسلط شوید. این درس به سه مفهوم پست، شاغل و نقش می پردازد و ارتباط آن را با شغل به طور کامل بیان می کند.

علاوه بر این با گذراندن درس آناتومی پست می توانید یک داشبورد زیبا و کاربردی  از تحلیل اطلاعات پست های  سازمانتان بدست آورید. این دشبورد همیشه، به روز و قابل استناد خواهد بود.

فهرست محتوای درس

در ادامه بخش های اصلی این درس را مشاهده می کنید:

  • معرفی درس؛
  • هسته اصلی پست؛
  • رابطه شغل، پست و شاغل؛
  • رابطه نقش، شغل و پست؛
  • کارت ملی پست.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
×

سبد خرید