معرفی درس کالبد شکافی عملکرد

درس کالبد شکافی عملکرد یکی از دروس پایه منابع انسانی است. هدف از این درس این است که متخصصین منابع انسانی؛ مفهوم عملکرد را به صورت کاملاً عملیاتی یاد بگیرند و از آنچه یاد گرفته اند در کار خود استفاده کنند. در این درس از یک فرمول طلایی در رابطه با عملکرد رونمایی می شود و سپس مفاهیمی مثل عملکرد فرد، تیم، سازمان، فرایند نیز به طور کامل تشریح می شود. مطمئناً با دیدن این درس بسیاری از نگرش های شما اصلاح خواهد شد و بسیار متعجب خواهید شد! تماشای این درس به 42 دقیقه زمان نیاز دارد.

خلاصه درس کالبد شکافی عملکرد

در درس کالبد شکافی عملکرد ابتدا شما را با نحوه فرموله کردن سازمان در یک چارچوب کاملاً کاربردی آشنا می سازد و سپس با استفاده از این مدل از یک فرمول طلایی در عملکرد رونمایی می شود. زمانی که شما با این فرمول آشنا شدید؛ نوبت به کاربرد این فرمول می رسد. در این قسمت عملکرد افراد زیر ذره بین قرار می گیرد و سپس در بخش بعد از استعاره نخ تسبیح برای ارتباط این بخش ها با هم استفاده می شود. حال که با این موضوعات بسیار مهم آشنا شدید وارد بخش آخر شده و شما با سطوح مختلف عملکرد آشنا می شوید.

کاربرد درس کالبد شکافی عملکرد

بسیاری از متخصصان منابع انسانی در ترکیب سیستم های مختلف ارزیابی دچار اشتباه می شوند. این درس در واقع مقدمات لازم را برای استفاده از سیستم های مختلف ارزیابی فراهم می کند. در واقع شما با گذراندن این درس می توانید از نظر مفهومی سطوح مختلف مدیریت عملکرد را شناسایی کنید و از آن ها در جای خود استفاده کنید. این درس پیش نیاز بسیار مهمی برای ترکیب سیستم های مختلف ارزیابی نظیر ارزیابی عملکرد فرد، سازمان، تیم و غیره است.

فهرست محتوای درس

در ادامه بخش های اصلی این درس را مشاهده می کنید:

  • معرفی درس؛
  • مدل سازی سازمان؛
  • فرمول طلایی عملکرد؛
  • استعاره نخ تسبیح؛
  • سطوح عملکرد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
×

سبد خرید