قیمت ثبت نام
تا 7 مرداد

900,000

تومان
قیمت ثبت نام
تا 13 مرداد

1,300,000

تومان
قیمت ثبت نام
تا 15 مرداد

1,500,000

تومان
قیمت ثبت نام تا 7 مرداد
900,000 تومان
قیمت ثبت نام تا 13 مرداد
1,200,000 تومان
قیمت ثبت نام تا 15 مرداد
1,500,000 تومان

دوره آموزشی تجزیه و تحلیل مشاغل به سبک حرفه ای ها

شرح شغلی تنظیم کنید که واقعاً به کار آید نه اینکه در کمد بایگانی عمرش به سرآید!

با استفاده از تکنیک‌های مدون تمام فعالیت‌ها و کارهای ضروری برای هر شغل بدون آنکه از قلم بیفتند و یا در مورد آنها اغراق کنند؛ را استخراج می‌کنید.

با استفاده از متد علمی معتبر ویژگی‌های موردنیاز شخصی که می‌تواند آن فعالیت‌ها را به خوبی انجام دهد را استخراج‌ کنید.

با استفاده از اطلاعات پروفایل شغلی می‌توانید کسب و کار را تحلیل کنید تا مشاغل کلیدی؛ فعالیت‌های ضروری و یا مهارت‌های استراتژیک را به خوبی شناسایی کنید.

با تجزیه و تحلیل واقعی مشاغل، سازمان را از سردرگمی نجات دهید.

مهم‌ترین سؤالی که هر فرد هنگام پذیرش نقش جدید می‌پرسد این است که «من چه کارهایی باید انجام دهم؟

اگر سازمان نتواند به این سؤال پاسخ درست و جامعی ارائه دهد، فرد از شغل اطلاعات کافی به‌دست نیاورده و دچار ابهام نقش می‌شود. تنها ابزار ارتباطی که می‌تواند به کارکنان بگوید «دقیقاً چه چیزی از آنها انتظار می‌رود» اطلاعات حاصل از تجزیه و تحلیل شغل است.

با تجزیه و تحلیل درست مشاغل، سنگ زیرین اقدامات منابع انسانی را محکم بنا کنید.

پایه، اساس و مبنای تمام اقدامات منابع انسانی ازجمله استخدام، آموزش، ارزیابی عملکرد، جبران خدمات و… تجزیه و تحلیل شغل است. اگر این فرایند به‌درستی در سازمان اجرا نشود، تمام اقدامات منابع انسانی تحت تأثیر قرار می‌گیرد و تا ثریا می‌رود دیوار کج!

متأسفانه یک باور اشتباه وجود دارد که اطلاعات حاصل از تجزیه و تحلیل شغل فقط برای کارکنان مفید است. درحالی‌که کارکنان، کارفرمایان و واحد منابع انسانی سه ذینفع کلیدی این فرایند هستند.

با تجزیه و تحلیل واقعی مشاغل تناسب شغل و شاغل را تضمین کنید.

تجزیه و تحلیل شغل ویژگی‌های لازم برای تصدی یک شغل در سازمان را شناسایی می‌کند. استخراج دقیق صلاحیت‌های عمومی، تخصصی و رفتاری و استفاده از این اطلاعات در آگهی‌های شغلی هم به متقاضیان این فرصت را می‌دهد که بررسی کنند آیا رزومه آنها مناسب این موقعیت هست یا خیر و هم به کارفرمایان در غربالگری رزومه‌ها و گزینش در مصاحبه شغلی کمک می‌کند.

دوره تجزیه و تحلیل مشاغل به سبک حرفه‌ای‌ها دقیقاً چیست؟
تجزیه و تحلیل شغل به فرایند سیستماتیک و نظام‌مند مطالعه، بررسی و جمع‌آوری اطلاعات دقیق درباره محتوای یک شغل اشاره می‌کند. این فرایند دارای دو بخش شرح شغل و شرایط احراز شغلی است. سند شرح شغل اطلاعات و ماهیت شغل را نشان می‌دهد و شرایط احراز شغلی به ویژگی‌های شاغل برای تصدی شغل می‌پردازد.

دوره تجزیه و تحلیل مشاغل به سبک حرفه‌ای‌ها در آذر ماه سال 1401 به صورت کارگاه آموزشی توسط آریاز برگزار شد و اکنون به‌صورت فیلم آموزشی قابل دسترس است تا ‌عزیزانی که فرصت حضور نداشته‌اند، بتوانند از منافع این دوره استفاده کنند.

در این دوره آموزشی به متخصصان منابع انسانی به‌صورت مرحله‌به‌مرحله فرایند تجزیه و تحلیل شغل آموزش داده می‌شود. به‌گونه‌ای که بتوانند؛ برای هر شغلی که اراده کنند پروفایل شغلی قابل اتکا تهیه کنند. پروفایل شغلی که می‌توانند از اطلاعات حاصل از آن به‌عنوان ورودی سایر سیستم‌های منابع انسانی استفاده کنند درعین‌حال که کارکنان سازمان راضی و خوشحال هستند.

ساختار آموزشی دوره تجزیه و تحلیل مشاغل به سبک حرفه‌ای‌ها چگونه است؟

ساختار آموزشی این دوره آموزش میکرولرنینگ بر مبنای هر مبحث در بستر LMS است. به این صورت که فیلم آموزشی کارگاه «تجزیه و تحلیل شغل به سبک حرفه‌ای‌ها» با وضوح بالای فیلمبرداری به‌صورت درس به درس تدوین شده است. پس از مشاهده فیلم آموزشی در صورت وجود تکلیف یا آزمون شما باید فایل تکلیف را ارسال و یا در آزمون شرکت کنید. پس از ارسال؛ تمارین شما توسط تیم پشتیبانی تخصصی آریاز بررسی خواهد شد. پس از تایید تکلیف/ آزمون دسترسی به درس بعد ایجاد خواهد شد. 

نگران مردود شدن در تکلیف/ آزمون نباشید. هدف ما فقط و فقط یادگیری شماست. بنابراین باز هم فرصت شرکت در آزمون یا ارسال تکلیف را دارید و این بار با راهنمایی تیم پشتیبانی حتما به درس بعد راه خواهید یافت. 

 

دوره آموزشی تجزیه و تحلیل مشاغل به 3 بخش تقسیم می‌شود:

اسناد شرح شغل را از قفسه بایگانی واحد منابع انسانی خارج کنید.

واقعیت این است که در اغلب شرکت‌ها اطلاعات حاصل از تجزیه و تحلیل شغل خلاصه شده به یک سری اسناد کاغذی که در قفسه‌های واحد منابع انسانی بایگانی شده‌اند. درحالی‌که هیچ‌یک از کارکنان، مدیران و حتی متخصصین منابع انسانی سراغی از آن نمی‌گیرند. واقعاً چرا؟

دلایل زیادی برای ناکارآمدی شرح شغل وجود دارد. مثل منسوخ شدن، عدم وضوح و گیج‌کننده بودن، غیرواقعی بودن، عدم جذابیت و…

شما باید بتوانید متن شرح شغل را طوری بنویسید که واقعاً نیازهایتان را برآورده کند، تنها در این صورت می‌توانید از آن به‌عنوان زیربنای تمام فعالیت‌های منابع انسانی استفاده کنید.

کپی‌برداری از پایگاه اطلاعاتی «اونت» پاسخگوی نیاز سازمان شما نیست.

متأسفانه شرح شغل‌های موجود در پایگاه اطلاعاتی اونت مبنای اصلی شرح شغل در بسیاری از سازمان‌ها در کشور ما  است. درست است که اونت از کامل‌ترین بانک‌های مشاغل به شمار می‌رود اما فراموش نکنیم که اونت بزرگ‌ترین منبع اطلاعات مشاغل در کشور آمریکا است. کپی‌برداری از این اطلاعات برای تدوین پروفایل شغلی اساساً هیچ کمکی به توسعه سازمان‌های ایرانی نمی‌کند و درست مانند لباسی است که به تن سازمان گریه کند.

برای تدوین پروفایل شغلی متناسب با سازمان، شما نیاز به جمع‌آوری اطلاعات از منابع اولیه و ثانویه دارید. دقت داشته باشید که شبکه اطلاعاتی اونت تنها یکی از منابع اطلاعاتی ثانویه برای استخراج اطلاعات شغل و شاغل به شمار می‌رود و باید فقط و فقط به‌عنوان یک ابزار از آن استفاده شود.

با شرکت در این دوره آموزشی به یک تحلیلگر حرفه‌ای تراز اول تبدیل می‌شوید.

تحلیلگر شغل یکی از نقش‌هایی است که به دلیل خاصیت شغل به متخصصان منابع انسانی در سازمان اعطا می‌شود. شما نمی‌توانید تحلیلگری شغل را به‌صورت تئوری یاد بگیرید و بلافاصله وارد فضای اجرایی آن شوید. برای تبدیل‌شدن به یک تحلیلگر حرفه‌ای مشاغل شما به مجموعه مهارت‌های زیر نیاز دارید.

1) مهارت تخصصی

شما باید تخصص لازم برای اجرای موفقیت‌آمیز فرایند تجزیه و تحلیل شغل را داشته باشید. تجزیه و تحلیل شغل دو بخش دارد:

 • شرح شغل

سند شرح شغل را به مرجع اطلاعات مشاغل در سازمان تبدیل کنید.

 • شرایط احراز شغلی

بر اساس سند شرح شغل، تعیین کنید شاغل برای انجام موفقیت‌آمیز شغل باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟‌

ما در این دوره هر دو بخش را به‌صورت قدم‌به‌قدم و کاملاً عملیاتی به شما آموزش می‌دهیم.

2)  مهارت ارتباطی و تعاملی

یک تحلیلگر حرفه‌ای شغل برای استخراج اطلاعات باید بتواند با ذینفعان کلیدی ارتباط مداوم و مؤثر برقرار کند. تبادل اطلاعات به‌طور کامل و واضح در قالب ارتباطات کلامی و نگارشی، مهارت کلیدی دیگر یک تحلیلگر شغل است.

پس از این دوره شما می‌توانید با استفاده از تکنیک‌های برقراری تعامل مؤثر با ذینفعان، شاهد مشارکت حداکثری کارکنان در فرایند تجزیه و تحلیل شغل باشید. به‌طوری‌که نه تنها هیچ‌گونه مقاومتی برای اجرای این فرایند وجود نخواهد داشت که کارکنان خود مشتاقانه به دنبال اجرای آن خواهند بود.

3) مهارت تحلیلی

منظور از مهارت تحلیلی جمع‌آوری اطلاعات از روش‌های مختلف، درک عمیق موضوعات و شناسایی روابط پدیده‌ها است. برای اینکه تحلیلگر حرفه‌ای شغل شوید باید بدانید چه اطلاعاتی برای شناسایی ماهیت شغل و ویژگی‌های شاغل نیاز است؟ این اطلاعات چگونه جمع‌آوری می‌شود؟ و چه ارتباطی بین اطلاعات به‌دست‌آمده، وجود دارد؟

بخش جداناپذیر مهارت تحلیلی جمع‌آوری اطلاعات از منابع معتبر است. در این دوره به شما منابع اطلاعاتی معتبر و روش‌های جمع‌آوری اطلاعات از آن منابع را معرفی می‌کنیم تا بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن اطلاعات را در گام اول گردآوری و در گام بعد طبقه‌بندی کنید.

با شرکت در این دوره آموزشی دقیقاً چه دریافت می‌کنید

نکاتی از تجزیه و تحلیل شغل که در این دوره می‌آموزید:

 • متد استانداردسازی مشاغل برای تجزیه و تحلیل آن‌ها
 • روش‌های تشکیل عوامل و ابعاد شرح شغل و شرایط احراز
 • اجزای اطلاعات هویتی شناسنامه شغلی و روش تنظیم آن
 • روشی الگوریتمی برای استخراج اطلاعات از منابع اطلاعاتی اولیه و ثانویه در وظایف محوری (Duty)
 • استفاده از روش تحلیل تم در روش تحقیق کیفی برای استخراج Duty
 • روشی الگوریتمی برای احصا قدم به قدم وظایف (Task)
 • روش تنظیم اهداف هر شغل از طریق وظایف
 • استفاده از الگوی مثلث برای استخراج مسئولیت‌ها
 • روش‌های احصا اختیارات برحسب وظایف
 • روشی الگوریتمی برای ساخت قدم به قدم پروفایل شغلی حرفه‌ای
 • بهترین سؤالات مصاحبه تحلیل شغل
 • شرح شغل نویسی بر اساس فرمت استاندارد
 • تدوین شرایط احراز شغلی بر اساس فرمت استاندارد
 • استخراج مهارت‌های 5 گانه در وظایف محوری
 • تعیین دامنه نفوذ وظایف
 • کالیبراسیون و صحت سنجی اطلاعات
 • اتصال نظام جذب و استخدام به پروفایل شغلی
 • اتصال نظام آموزش به پروفایل شغلی
 • اتصال نظام مدیریت عملکرد به پروفایل شغلی
 • اتصال نظام جبران خدمات به پروفایل شغلی

در یک کلام شما با شرکت در این دوره می‌توانید شرح شغل سازمان خود را طراحی و پیاده‌سازی کنید.

این دوره چه تفاوتی با سایر دوره های تجزیه و تحلیل شغل دارد؟

این دوره کاملا اقدام محور است

در این دوره خبری از تئوریهای خسته‌کننده و غیرکاربردی نیست. هر بخشی که آموزش داده می شود از شما خواسته می شود تا با استفاده از ابزارها و چک لیست ها کارهای عملی کوچک و چند دقیقه‌ای انجام دهید و نتیجه کار خود را با جهت بررسی بارگذاری کنید و از یادگیری خود اطمینان حاصل کنید.

همه ابزارها و چک لیست ها در اختیار شماست

تفاوت دیگر این دوره این است که تمامی ابزارهای لازم برای پیاده سازی تکنیک هایی که در دوره برای نوشتن شرح شغل و شرایط احراز شغلی گفته می‌شود در اختیار شما قرار می‌گیرد بنابراین کلیه ابزار ها و چک لیست ها در اختیار شما قرار می‌گیرد تا بتوانید با استفاده از این ابزارها و چک لیست‌ها، تکنیک های آموزش داده شده را به صورت شبیه سازی شده تمرین نمایید.

این دوره شبیه سازی پروفایل شغلی دارد

در این دوره با مشارکت شرکت کنندگان کلیه تکنیک‌هایی که توسط مربی دوره آموزش داده می شود در قالب گروه‌های مشخص شبیه سازی می‌شود و با استفاده از مفاهیم درس؛ نمونه شبیه سازی شده مو به مو بررسی می‌شود. در واقع با استفاده از تکنیک شبیه سازی؛ اطمینان از یادگیری فراگیران در بالاترین حد خود قرار می‌گیرد و مشکلات احتمالی مهارت تحلیلگری شغل متخصص منابع انسانی با دقت بررسی و رفع می‌شود. علاوه بر این یک نمونه کامل نیم رخ شغل، شرح شغل و شرایط احراز شغلی در اختیار فراگیران قرار می‌گیرد.

مدرس کارگاه «تجزیه و تحلیل مشاغل به سبک حرفه ای ها» کیست؟

دکتر حسن هژبرافکن؛ طراح سیستم های منابع انسانی

مدیر پروژه بیش از 83 پروژه موفق طراحی سیستم‌های منابع انسانی در 12 صنعت مختلف کشور از جمله راه و ساختمان، نفت و گاز، صنایع غذایی، پخش دارویی، حمل و نقل، چاپ و بسته بندی، نشر، سلامت، گردشگری و...

مشاور منابع انسانی برندهای بین‌المللی نظیر کپتین اکو در آمریکا و شرکت‌های ایرانی همچون سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی (سمت) وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ مجتمع گاز پارس جنوبی، شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان وابسته به پژوهشگاه رویان، گروه صنایع غذایی لئونارد، پخش سراسری دارویی ممتاز، TBT، رادسفیران روناک (کارپینو)، هوایار و ....

 • مدرس دوره مدیریت عملکرد برای مدیران منابع انسانی و اداری شرکت بهنوش ایران، هلدینگ سیاحتی و مراکز تفریحی پارسیان مشتمل بر شرکت‌های سینا ریل پارس، بن ریل، هتل پارسیان اوین، هتل پارسیان انقلاب، مجتمع بین المللی ایران‌گردی و جهانگردی آزادی (آیتو)، هتل پارسیان شیراز، توسعه خدمات دریایی سینا هتل پارسیان عالی قاپو، هتل پارسیان آزادی، شرکت خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی پرسپولیس و...
 • مدرس دوره‌های توسعه شایستگی مدیران مرکز آموزش‌های مدیریت دولتی در دوره‌های هدفگذای و مدیریت اهداف ویژه کارشناس و مدیران سازمان امور مالیاتی، وزارت راه و شهرسازی، سازمان محیط زیست و ....
 • مدرس بیش از 90 کارگاه مهارت محور مدیریت منابع انسانی در زمینه‌های تجزیه و تحلیل مشاغل، طراحی ساختار سازمانی، طراحی سیستم‌های جبران خدمات، طراحی سیستم مدیریت عملکرد
 • مدرس دوره ی  توسعه شایستگی کارکنان و مدیران مرکز آموزش صنعتی در سازمان های بزرگی همچون فولاد مبارکه اصفهان و ...
 • سخنران همایش‌های تخصصی مدیریت منابع انسانی از جمله هشتمین همایش تخصصی مدیریت عملکرد زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
 • نویسنده کتاب ارزشیابی عملکرد پروژه‌های عمرانی دولت منبع درسی مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان مدیریت دانشگاه پیام نور

مسئولیت‌های اجرایی در سمت‌های قائم مقام مدیرعامل، معاون سرمایه‌های انسانی و تعالی سازمانی و مدیر سرمایه انسانی و تعالی سازمانی در صنایع دارویی، غذایی، حمل و نقل، چاپ و بسته بندی، نشر و....

 • مؤسس و مدیر سایت آریاز، سایت تخصصی حوزه منابع انسانی و تعالی سازمان.
 • رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آریاز بهگران کسب و کار فعال در زمینه طراحی و استقرار سیستم‌های منابع انسانی

نخبه علمی شناسایی شده توسط بنیاد ملی نخبگان و طراح سیستم های منابع انسانی

 • تحصیلات ایشان در مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری به صورت متمرکز در حوزه مدیریت منابع انسانی بوده است.
 •  تحصیل در بهترین دانشگاه ایران یعنی دانشگاه تهران،کسب رتبه 12 کشوری در آزمون کارشناسی ارشد و همچنین رتبه 53 کشوری در تمام گرایش های گروه مدیریت در مقطع دکتری از جمله افتخارات ایشان است

و

نگاهی به کارگاه آموزشی

تجزیه و تحلیل مشاغل به سبک حرفه ای ها

مدرس: دکتر حسن هژبرافکن


شروع برگزاری دوره: به محض ثبت نام


نحوه برگزاری: کارگاه آنلاین- ویدئوهای تعاملی


نحوه دسترسی: از طریق پنل کاربری


مخاطبان: مدیران و معاونان منابع انسانی، متخصصان و کارشناسان منابع انسانی


پاسخ سؤالات متداول کارگاه تجزیه و تحلیل مشاغل به سبک حرفه ای ها

این دوره قرار است شما را با متدهای معتبری آشنا کند که بتوانید به‌راحتی برای هر شغلی که اراده کنید پروفایل شغلی قابل اتکا تهیه کنید.

1- آموزش آنلاین در قالب ویدئوهای تعاملی

2- چک لیست و ابزارهای استخراج اطلاعات در قالب اکسل

3- دریافت نمونه نیم رخ شغل، شرح شغل و شرایط احراز شغلی

4- شبیه سازی یک نمونه از پروفایل شغلی

5- ارائه گواهینامه آموزشی تحلیلگر حرفه‌ای شغل

1- این دوره کاملا اقدام محور است

در این دوره خبری از تئوریهای خسته‌کننده و غیرکاربردی نیست. هر بخشی که آموزش داده می شود از شما خواسته می شود تا با استفاده از ابزارها و چک لیست ها کارهای عملی کوچک و چند دقیقه‌ای انجام دهید و نتیجه کار خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا از یادگیری خود اطمینان حاصل کنید.

2- همه ابزارها و چک لیست ها در اختیار شماست

تفاوت دیگر این دوره این است که تمامی ابزارهای لازم برای پیاده سازی تکنیک هایی که در دوره برای نوشتن شرح شغل و شرایط احراز شغلی گفته می‌شود در اختیار شما قرار می‌گیرد بنابراین کلیه ابزار ها و چک لیست ها در اختیار شما قرار می‌گیرد تا بتوانید با استفاده از این ابزارها و چک لیست‌ها، تکنیک های آموزش داده شده در کارگاه را به صورت شبیه سازی شده تمرین نمایید.

3-  این دوره شبیه سازی پروفایل شغلی دارد

در این دوره با مشارکت شرکت کنندگان کلیه تکنیک‌هایی که توسط مربی دوره آموزش داده می شود در قالب گروه‌های مشخص شبیه سازی می‌شود و با استفاده از مفاهیم درس؛ نمونه شبیه سازی شده مو به مو بررسی می‌شود. در واقع با استفاده از تکنیک شبیه سازی؛ اطمینان از یادگیری فراگیران در بالاترین حد خود قرار می‌گیرد و مشکلات احتمالی مهارت تحلیلگری شغل متخصص منابع انسانی با دقت بررسی و رفع می‌شود. علاوه بر این یک نمونه کامل نیم رخ شغل، شرح شغل و شرایط احراز شغلی در اختیار فراگیران قرار می‌گیرد.

پاسخ به این سؤال خیلی ساده است اگر می‌توانید یک پروفایل شغلی متناسب با نیاز سازمان خود را  از ۰ تا ۱۰۰ تنظیم کنید؛ به طوری که واقعا به کار کارکنان و سازمان آید و اکثر افراد از نتایج حاصله راضی باشند؛ اصلا لازم نیست در این دوره شرکت کنید. اما اگر چنین نیست؛ حتماً در این دوره شرکت کنید.

این دوره در قالب کارگاه آموزشی در پنجشنبه 10 آذر 1401 برگزار شده است. به محض ثبت‌نام فیلم آموزشی دوره در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

بله در پایان این دوره به کلیه فراگیران گواهی دوره تجزیه و تحلیل مشاغل به سبک حرفه ای ها از طرف شرکت آریاز بهگران کسب و کار فعال در زمینه مدیریت منابع انسانی و عضو انجمن مشاوره مدیریت ایران اعطا می‌گردد.

در حال حاضر برنامه‌ای برای برگزاری مجدد دوره وجود ندارد.علاقه‌مندان می توانند در صورت تکمیل شدن ظرفیت دوره فرم رزرو دوره را تکمیل نمایند تا به وقت مقتضی از برنامه‌های آتی مطلع گردند.

بله برای اطلاع از شرایط و نحوه برگزاری دوره های سازمانی با شماره 74 21 608 0901 تماس حاصل فرمایید

نتایج مشتریان ما کیفیت دوره را نشان می دهد

یکی از مهم‌ترین مواردی که عملکرد یک سازمان را تضمین می‌کند عملکرد گذشته در رابطه با مشتریانش است. در ادامه نظر برخی از مشتریان ما را مشاهده کنید

کارکنان کدام شرکت ها در این کارگاه شرکت کرده اند؟
تجزیه و تحلیل شغل با چاشنی انسانیت

حالا که تا به اینجا آمده اید اجازه دهید شما را سورپرایز کنیم

با شرکت در این دوره علاوه بر کسب مهارت؛ شما در کمک هزینه زندگی به دو کودک بد سرپرست، به صورت ماهیانه و به مدت یک سال سهیم خواهید شد !

در واقع با یک تیر دو نشان می زنید!

همین‌الان در دوره تجزیه و تحلیل شغل به سبک حرفه‌ای‌ها ثبت نام کنید و به یک تحلیلگر حرفه‌ای تراز اول تبدیل شوید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
×

سبد خرید