3 اشتباه بزرگ که ممکن است در یک مصاحبه شغلی مرتکب شوید!

همیشه وقتی صحبت از خطا و اشتباه در مصاحبه شغلی می‌شود، کارجویان مورد خطاب قرار می‌گیرند. اما انتخاب یک امر دوطرفه است. اگر بپذیریم که اشتباه‌های کارجو در جلسه مصاحبه ممکن است به قیمت از دست دادن شغل تمام شود، پس اشتباه‌های مصاحبه‌کننده هم منجر به‌دست دادن بهترین استعدادها خواهد شد.

یک مصاحبه خوب توسط مصاحبه‌کننده شکل می‌گیرد. به همین دلیل مهارت مصاحبه شغلی برای استخدام‌کنندگان بسیار ضروری است. مصاحبه یک فرصت برای تعامل با کارجویان، ارزیابی مهارت‌ها و شخصیت آنها و شناساندن ارزش‌های سازمان به آنهاست. تحقیقات نشان می‌دهد زمانی که داوطلبان شغل تصمیم به پذیرش یا رد پیشنهاد شغلی می‌گیرند، مصاحبه و مصاحبه‌کننده از مهم‌ترین بخش‌های فرآیند استخدام هستند.

علاوه بر این در شرایط فعلی که همه کارفرمایان با مسئله کمبود نیروی متخصص مواجه هستند؛ منبع یابی و استخدام بیشتر شبیه یک مسابقه است. به این معنی که احتمال بسیار زیادی وجود دارد که متقاضیان فرایند استخدام شما را نیمه‌تمام رها کنند و فرصت شغلی دیگری را دنبال می‌کنند. بنابراین هرگونه اشتباه در فرایند استخدام و مصاحبه، می‌تواند باعث ایجاد حس منفی در کارجویان شده و درنهایت آنها را از ادامه فرایند استخدام در شرکت شما باز دارد. بعدازاین همه کار سخت برای پیدا کردن نیرو، دیدن رفتن داوطلب می‌تواند بسیار سخت و دردناک باشد. برای جلوگیری از انصراف استعدادهای برتر، از این سه اشتباه بزرگ که بسیاری از مصاحبه‌کنندگان در طول مصاحبه شغلی مرتکب می‌شوند اجتناب کنید.

1- عدم آمادگی

چند لحظه به این فکر کنید که مصاحبه‌شونده‌ها چگونه برای یک مصاحبه شغلی آماده می‌شوند. آنها برای تحقیق در مورد سازمان شما وقت می‌گذارند، فهرستی از اینکه چرا برای این موقعیت شغلی مناسب هستند تهیه می‌کنند و خود را به‌طور حرفه‌ای معرفی می‌کنند. حالا بگویید شما به‌عنوان مصاحبه‌کننده چقدر زمان می‌گذارید تا برای یک مصاحبه شغلی آماده شوید؟

این پست ممکن است برای شما مفید باشد
صفر تا صد برگزاری مصاحبه ویدیویی موفق

آماده‌سازی مصاحبه فقط برای متقاضیان نیست. این یک گام اساسی برای مصاحبه‌کنندگان هم است. آن‌ها هم باید برای ارزیابی مهارت‌های متقاضی آماده باشند. اگر برای اولین بار در طول مصاحبه به رزومه کارجویان نگاهی می‌اندازید، نه تنها فرصتی را برای ارزیابی بهتر مهارت‌های آنها از دست می‌دهید، بلکه آنها را مجبور می‌کنید جزئیاتی را که احتمالاً قبلاً در درخواست خود آورده‌اند، تکرار کنند.

همچنین ایجاد یک قالب مصاحبه دقیق هنگام آماده شدن برای ملاقات با یک نامزد بسیار مهم است. به‌عنوان‌مثال آیا برای ارزیابی مهارت‌ها، شخصیت و تناسب فرهنگی داوطلب، سؤالات مصاحبه متفکرانه و باز نوشته‌اید؟ یا فقط به سؤالات واضح بله یا خیر تکیه می‌کنید؟

2- اهمیت ندادن به زمان داوطلب

همه ما تجربه انتظار در مطب‌های پزشکی را داریم. چقدر شاکی می‌شدید وقتی باید به خاطر تأخیر پزشک ساعت‌ها در اتاق انتظار می‌نشستید.. اتلاف وقت، و انتظار می‌تواند واقعاً خسته‌کننده باشد. اما متأسفانه بیشتر مصاحبه‌گرها این کار را انجام می‌دهند. در لابی منتظر ماندن باعث می‌شود کاندیداها احساس کنند به زمان آنها بی‌احترامی شده است.

همیشه در نظر داشته باشید که همه افراد برای زمان خود برنامه‌ریزی کرده‌اند. شاید متقاضی برای شرکت در مصاحبه مرخصی ساعتی گرفته باشد، شاید با پرستار کودک خود هماهنگ کرده باشد که فقط چند ساعت از کودک مراقبت کند یا ترتیبات دیگری را در زندگی خود برای انجام مصاحبه شما انجام دهد. و زمانی که یک داوطلب احساس می‌کند که وقتش تلف می‌شود، می‌تواند تصور بسیار ضعیفی مدیریت زمان سازمان شما به دست بیاورد.

برای صرفه‌جویی در وقت، از نرم‌افزار زمان‌بندی مصاحبه استفاده کنید تا متقاضیان بتوانند تاریخ و ساعتی را انتخاب کنند که بهترین کار را برای آنها دارد. این یک راه آسان برای کنترل مصاحبه به نامزدها است و به آنها کمک می‌کند زودتر با افراد مناسب ملاقات کنند. اگر نیاز به زمان‌بندی مجدد مصاحبه باشد، نرم‌افزار زمان‌بندی مصاحبه، دسترسی هر یک از طرفین و یافتن زمان جایگزین را آسان می‌کند. پس از ورود نامزد، به‌موقع با آنها ملاقات کنید.

این پست ممکن است برای شما مفید باشد
برای استخدام نسل Z آماده‌اید؟

3- عدم اعلام نتیجه مصاحبه

برای کسی که مدت‌ها به دنبال کار بوده، هرروز انتظار مثل یک سال می‌گذرد. اطلاع ندادن نتیجه مصاحبه می‌تواند یک تصویر منفی از سازمان به‌جای بگذارد. بر اساس داده‌های نظرسنجی indeed، %44 از کارجوها دو هفته و 15% ماه‌ها منتظر نتیجه درخواست شغلی مانده‌اند. عدم اعلام نتیجه مصاحبه باعث ایجاد احساس سردرگمی و بلاتکلیفی می‌شود. برای ایجاد یک تجربه خوب اعلام نتیجه مصاحبه را به تعویق نیندازید و به‌محض اینکه متوجه شدید فرد با شغل یا سازمان تناسب ندارد نتیجه را به او اعلام کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses User Verification plugin to reduce spam. See how your comment data is processed.