دوره مدیریت عملکرد واقعی

مدرس: دکتر حسن هژبرافکن

تاریخ به روز رسانی: 26 خرداد 1400

تاریخ به روز رسانی: 26 خرداد 1400

ویرایش کنید

متخصص حرفه‏ ای کاربلد واقعی مدیریت عملکرد شوید

دوره مدیریت عملکرد واقعی

در 50 ساعت به یک متخصص کاربلد مدیریت عملکرد تبدیل شوید و شرایط کاری خود را تغییر دهید

این دوره مانند بسیاری از دوره‌های دیگر، صرفاً آموزش تئوری‌های ارزیابی عملکرد و استفاده از چند عبارت و اسلاید شیک نیست! در این دوره به شما آموزش می‌دهیم که چطور یک سیستم مدیریت عملکرد را در سازمان خود از ابتدا تا انتها طراحی و اجرا کنید.
این دوره برای کسانی مناسب است که به‌صورت جدی می‌خواهند یک مهارت کلیدی و کمیاب منابع انسانی( مدیریت عملکرد) را به صورت واقعی به مهارت‏های خود اضافه کنند و با این تخصص شرایط کاری خود را تغییر دهند. پس اگر در کسب این مهارت جدی هستید؛ این دوره دقیقاً برای شما طراحی شده است
این دوره برای کسانی طراحی شده است که نمی‌خواهند برای همیشه وظایف روتین و عمومی اداری و منابع انسانی را انجام دهند. حتماً شما هم موافق هستیدکه مهارت طراحی سیستم مدیریت عملکرد که واقعاً بتواند نتایج ملموسی را برای هر دوطرف (کارمند/کارفرما) ایجاد کند؛ بسیار کمیاب است و متخصصینی که این مهارت را به معنای واقعی کسب کرده باشند می‌توانند از درآمد قابل توجهی برخوردار باشند.
اگر فقط می‌خواهید به این خاطر در دوره شرکت کنید که صرفاً مدرک و گواهینامه آن را در رزومه خود ذکر کنید این دوره شاید برای شما مناسب نباشد؛ زیرا ما در این دوره مهارت‌های بسیار عمیقی آموزش می‌دهیم که فقط برای کسانی مفید است که می‌خواهند نه تنها در حوزه مدیریت عملکرد حرفی برای گفتن داشته باشند بلکه بتوانند آن‌ را در سازمان خود اجرا کنند.

دوره مدیریت عملکرد واقعی دقیقاً چیست؟

“مدیریت عملکرد واقعی” نام دوره‌ای کاملاً مهارت محور و پروژه محور است که توسط آریاز برگزار می‌شود. در این دوره به متخصصان منابع انسانی، تحلیلگران کسب و کار و متخصصین طرح و برنامه آموزش داده می‌شود که یک سیستم حرفه‌ای مدیریت عملکرد را متناسب با سازمان خود راه‌اندازی کنند و با انجام گام به گام مراحل گفته شده بتوانند نتایج موثری را در سازمان خود در حوزه مدیریت عملکرد رقم بزنند.

با توجه به محدودیت در تعداد متخصصانی که به صورت واقعی از تمام زوایا و گلوگاه‌های سیستم مدیریت عملکرد مطلع هستند؛ کسب مهارت واقعی در این زمینه علاوه بر افزایش محبوبیت شما در میان کارفرمایان و کارکنان موجب بهبود جایگاه شغلی و به تبع توسعه برند شخصی شما نیز می‌شود.

با پشت پرده سیستم مدیریت عملکرد آشنا شوید

پرده اول

حتماً شما هم سیستم‌های ارزیابی عملکرد بسیار زیادی را دیده‌اید که پر از فرم‌های گوناگون، شاخص‌های خرد و کلان و مدل‌های و مدهای مدیریتی پر زرق و برق و پر طمطراق است. اگر مدیران واقعاً به این سیستم‌ها اعتقاد داشته باشند نه تنها باید زمان زیادی را برای پر کردن و ارزیابی تک تک این شاخص‌ها صرف کنند بلکه در مواجهه با آنها کاملاً سردرگم هستند.

از این گذشته اکثر شاخص‌ها از اینترنت و کتاب‌های مرجع کپی شده اندو هیچ مبنایی برای اندازه گیری وجود ندارد و ارزیابی‌ها تنها بر اساس سلیقه مدیر اتفاق می افتد.

برخورد سلیقه‌ای باعث می‌شود متخصصان منابع انسانی مورد اعتراض و نارضایتی کارکنان قرار گیرند و اغلب پاسخی هم برای آنها نداشته باشند. همین عامل باعث تنش بین متولیان مدیریت عملکرد، صاحبان کسب و کار و کارمندان خواهد شد.

اینجا است که بخش اعظمی از وقتتان را باید به رسیدگی به گله و شکایت‌ها اختصاص بدهید و در نهایت باید بپذیرید که اغلب نمره‌ها به بالای 80 درصد امتیاز برسد و کارانه بعد از مدتی تبدیل به حق و حقوق مسلم شود.

پرده دوم

بسیاری از متخصصین حوزه منابع انسانی و یا کسانی که مسئولیت بهره وری و عملکرد کارمندان را برعهده دارند در طراحی و اجرای سیستم مدیریت عملکرد کارکنان موفق نیستند؛ چون با وجود سابقه کار زیاد با زیر و بم و تنگناهای طراحی و اجرای این گونه سیستم‌ها آشنا نیستند. از طرف دیگر دسترسی به دوره‌هایی که واقعاً بتوان از طریق آن سیستم مدیریت عملکرد را به صورت اصولی و اثربخش در سازمان طراحی نمود بسیار محدود بوده است. به کمک این دوره، به یک متخصص حرفه‌ای مدیریت عملکرد تبدیل خواهید شد. اجرای موفق یک سیستم مدیریت عملکرد، روش‌های خاص خود را دارد که در این دوره به طور کامل به آن‌ها پرداخته می‌شود.

با حضور در این دوره به مسیر شغلی خود جهشی بزرگ بدهید و رشد واقعی خود را آغاز کنید!
جزو متخصصان معمولی منابع انسانی نباشید که صرفاً کار روتین ادارای را انجام می دهند و از سیستم های منابع انسانی جز محفوظات و تکمیل چند فرم ساده چیز دیگری نمی دانند.
با یادگیری پشت پرده سیستم مدیریت عملکرد، می‌توانید یک سیستم هوشمند و قدرتمند شناسایی و قدردانی کارکنان را راه‌اندازی کنید و علاوه بر کمک به رشد هزاران کارمند، شرایط کاری خود را به یک شرایط بسیار عالی و رؤیایی تبدیل کنید.

تصور کنید می خواهید کارهای زیر را انجام دهید اما . تسلط ندارید

برای طراحی یک سیستم مدیریت عملکرد شما چه راه حلی هایی دارید؟

عطایش را به لقایش ببخشید

دردسرهای اجرای سیستم مدیریت عملکرد باعث شده است که اولین وساده لوحانه ترین کاری که به ذهنمان برسد این باشد که اصلاً نیازی نیست به سراغ این کار برویم. ولی واقعیت این است حتی اگر شما مقوله مدیریت عملکرد را نادیده بگیرید، فشارهای کارکنان باعث خواهد شد که شما در اثر نبود چنین سیستمی آسیب ببینید. مثلاً کارکنان متعهد و توانمند اعتراض خواهند کرد که چرا کارشان در سازمان دیده نمی‌شود و همه برابرند. رفته رفته سازمان شما از متخصصان زبده خالی‌تر می‌شود و زحمت شما به عنوان متخصص منابع انسانی در سازمان چند برابر خواهد شد. ناگفته نماند خروج این نیروها باعث می‌شود اعتبار حرفه‌ای شما هم به عنوان متولی امر خدشه دار شود.

خودتان آزمون و خطا کنید

می‌توانید خودتان با مطالعه منابع متعدد و گاهاً متناقض کار ارزیابی عملکرد را در سازمان خود شروع کنید. با انجام این کار قید آبروی حرفه‌ای خود را باید بزنید… با این کار سازمان خود و کارکنان آن را به ابزار آزمایشگاهی خود تبدیل کرده‌اید که ممکن است اشتباهات شما ضررهای جبران ناپذیری را به سازمان وارد کند که تا سالیان سال سازمان نتواند به وضع قبل برگردد…

برون سپاری کنید

کلیه خدمات طراحی و اجرا را کاملاً برون‌سپاری کنید با این کار صرفاً اسنادی تولید می‌شوند و در کمد اسناد سازمانی طبقه بندی می‌شوند. چرا که حتی اگر مشاور کارش را خوب انجام داده باشد کسی در سازمان در مرحله اجرا نیست!

اره تون رو تیز کنید!

سعی کنید علاوه بر کارهای اجرایی، مدتی هم روی خودتان سرمایه گذاری کنید و به طور اصولی و عملیاتی کار مدیریت عملکرد را در دوره تجربه محور یاد بگیرید که حتی اگر تصمیم دارید به علت سرعت و کیفیت بخشی از کار را برونسپاری نمایید در زمانی که تیم مشاوره از سازمان شما خارج شد بتوانید سیستم طراحی شده را کاملاً پیاده کنید و از آن به عنوان یکی از دستاوردهای اساسی خود نام ببرید. در واقع ضرب‌المثل معروف “کار را که کرد آنکه تمام کرد”اینجا مصداق دارد.

بخشی از سرفصل‏ های دوره مدیریت عملکرد واقعی

در این بخش با استفاده از یک چارچوب قدرتمند تمامی مراحل یک سیستم مدیریت عملکرد از مرحله طراحی تا اجرا را فرموله می‌کنید

 انگیزه‌های متعددی وجود دارد که سازمان‌ها اقدام به طراحی سیستم مدیریت عملکرد نمایند. پی بردن به مدل‌های متعدد محرک‌های سیستم مدیریت عملکرد باعث می‌شود تا در طراحی سیستم مدیریت عملکرد از ترفندهای متفاوتی استفاده نماییم. 

در این بخش یاد می‌گیرید که یک برنامه امکان سنجی فوق حرفه‌ای را برای سیستم مدیریت عملکرد انجام دهید. در واقع با گذراندن این بخش شما قادر خواهید بود که میزان آمادگی سازمان را برای طراحی و اجرای موفق سیستم مدیریت عملکرد بسنجید؛ و نسبت به میزان آمادگی سازمانی برنامه‌های مختلفی را در زمینه طراحی و اجرای سیستم مدیریت عملکرد اجرا کنید. در واقع این بخش برای این است که بی گدار به آب نزنید

یکی از عواملی نقش مؤثری در موفقیت سیستم‌های مختلف منابع انسانی بخصوص مدیریت عملکرد ایفا می‌کند برنامه ریزی صحیح برای طراحی و اجرا است. در این بخش چند نمونه از گانت چارت واقعی برای طراحی و پیاده سازی سیستم مدیریت عملکرد را با هم مرور می‌کنیم و یاد می‌گیریم متناسب با سازمان خود یک برنامه عملیاتی برای طراحی و اجرای سیستم مدیریت عملکرد طراحی کنیم

وقتی می‌خواهید یک سیستم مدیریت عملکرد طراحی کنید باید ابتدا وضع موجود سازمان خود را مشخص کنید. برای این کار لازم است بدانید که:
چه اطلاعاتی نیاز دارید؟
این اطلاعات را از کجا به‌دست آورید؟
چطور این اطلاعات را راستی آزمایی کنید؟
چطور از این اطلاعات استفاده کنید؟
این بخش دقیقاً برای پاسخ به این سؤال طراحی شده است

اگر در سازمان شما قبلاً نظام مدیریت عملکرد اجرا شده باشد. یکی از کارهای اساسی که باید انجام دهید عارضه یابی است. در این بخش به شما یاد می‌دهیم که چطور سیستم موجود مدیریت عملکرد را عارضه یابی کنید و از اطلاعات به‌دست آمده در راستای تقویت سیستم جدید استفاده کنید

در این بخش می‌آموزید که چطور نیازهای مختلف برای سیستم مدیریت عملکرد را استخراج کنید. این نیازهای کلیه نیازهای انسانی، فیزیکی و اطلاعاتی را شامل می‌شود.  در این بخش  شما را با مدل و ابزاری آشنا می‌کنیم که می‌تواند تا حدود بسیار زیادی (نزدیک  به 100 درصد) کلیه نیازهای سیستم مدیریت عملکرد جدید را شناسایی و فهرست نماید
 
 

در بحث مهندسی مرسوم است که قبل از اقدام به ساخت سازه، یک ماکت از آنچه قرار است ساخته شود به انضمام نقشه آن ارائه شود. این کار موجب می‌شود علاوه بر آنکه ذی‌نفعان مختلف از آنچه قرار است اتفاق بیفتد آگاهی کامل به‌دست آورند، انحرافات احتمالی در مرحله ساخت و اجرا نیز تا حد بسیار زیادی کاهش یابد. این موضوع در طراحی سیستم مدیریت عملکرد هم مصداق دارد. در واقع در این بخش یاد می‌گیریم که یک ماکت به انضمام نقشه فنی برای سیستم مدیریت عملکرد خود طراحی کنید.

در این بخش یاد می‌گیرد که با استفاده از یک چارچوب قدرتمند کلیه زمینه‌های عملکردی هر شغل را که حیاتی هستند شناسایی کنید. با این کار فقط چیزهایی را می‌سنجید که مهم هستند!

در این قسمت صفر تا صد نحوه طراحی شاخص را به صورت گام به گام یاد می‌گیرید. در واقع این بخش یکی از نقاط عطف این دوره است

با طراحی شاخص کار تمام نشده است. در این مرحله لازم است ابزار دقیقی را برای هر یک از شاخص‌ها طراحی کنیم که  بتواند داده‌های مناسب را برای هر یک از شاخص‌ها جمع آوری کند. در این بخش تکنیک‌های طراحی ابزار بسته به ماهیت شاخص‌ها تشریح می‌شوند و شما می‌توانید برای هر شاخصی ابزار مناسب خود را طراحی کند

در این قسمت روش راستی آزمایی اطلاعات را با شما در میان خواهیم گذاشت، تعیین دوره‌های مورد نیاز برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز و هم چنین تعیین نقش‌های کلیدی در فیلتر اطلاعات مختلف را مورد بررسی قرار خواهیم داد

در این مرحله با متدهای کمی و پیشرفته اولویت بندی و امتیاز دهی روبرو می‌شوید

در این مرحله یاد می‌گیرید که چگونه خطوط راهنمایی را برای هدف گذاری تعیین کنید که در زمان اجرا، هدف گذاری با کمترین انحرافی صورت پذیرد. بدین معنا که از تنظیم اهداف خیلی سخت و یا خیلی آسان جلوگیری شود

در این بخش تمام تمپلیت های گزارش‌ها و ساختارهای مورد نیاز برای تحلیل اطلاعات نظام مدیریت عملکرد بررسی می‌شوند و شما با استفاده از آن می‌توانید تحلیل دقیقی را از وضیعت منابع انسانی و سازمان خود داشته باشید. این بخش یکی دیگر از نقاط عطف این دوره است که بر اساس سرفصل‌های بروز منابع انسانی در زمینه منابع انسانی دیتا محور تدوین شده است

در این مرحله یاد می‌گیرد که یک تقویم برای اجرای یک دوره مدیریت عملکرد در سازمان بر اساس الزامات خود طراحی کنید.

در این مرحله کلیه گام‌های لازم برای اجرای سیستم مدیریت عملکرد طراحی شده را با شما در میان می‌گذاریم. با استفاده از این گام‌ها شانس موفقیت اجرای صحیح سیستم مدیریت عملکرد را بسیار بالا می‌برید

در این مرحله به شما آموزش می دهیم که چطور گروه پایلوت را انتخاب کنید و چه بایدها و نبایدهایی را در مرحله پایلوت رعایت کنید. در آخر به این نکته می پردازیم که چگونه از اطلاعات مرحله پایلوت برای بهبود سیستم طراحی شده استفاده کنیم

 در این مرحله با استفاده از خط مشی های تعیین شده در مرحله قبل مرحله هدف گذاری و کالیبره کردن آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

در این مرحله کلیه سبک‌های لازم مربیگری و هدایت افراد به صورت عملیاتی تشریح می‌شوند و شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید مدیران بخش‌های مختلف را آموزش دهید تا سیستم مدیریت عملکرد را مؤثر تر انجام دهند

در این مرحله کلیه سبک‌های  بازخورد مؤثر به صورت عملیاتی تشریح می‌شوند و شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید مدیران بخش‌های مختلف را آموزش دهید تا سیستم مدیریت عملکرد را مؤثر تر انجام دهند.

در این مرحله روش‌های برخورد با افراد با عملکرد بالا، متوسط و پایین تشریح می‌شود و راهکارهای عملیاتی برای اقدامات متناسب تشریح می‌شود

در این مرحله نحوه استفاده از اطلاعات نظام مدیریت عملکرد در نظام جبران خدمات به صورت کامل در دو سطح فردی و سازمانی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در این مرحله صفر تا صد بخش‌های مختلف یک آیین نامه جامع مدیریت عملکرد تشریح می‌شود و شما یک آیین نامه مشخص را تدوین می‌کنید

در این مرحله نحوه استفاده ازاطلاعات  سیستم مدیریت عملکرد در سایر سیستم‌های منابع انسانی به طور کامل تشریح می‌شود و با استفاده از تمپلیت های ساخته شده در مرحله طراحی انواع گزارش‌های مدیریت عملکرد بررسی و تحلیل می‌شوند

در این مرحله تکنیک هایی مطرح می شود که با درصد بسیار بالایی مشارکت کارکنان و مدیران را در مدیریت عملکرد بالا می برد

در این مرحله تنگناهای عملیاتی مدیریت عملکرد و راه حل‌های آن بیان می‌شود

در این مرحله یاد می گیرید که چطور سیستم مدیریت عملکرد را ارزیابی کنید!

در این مرحله کلیه مدل‌های ارزیابی عملکرد رایج تشریح می‌شوند و زمان استفاده و روش استفاده آن‌ها را به طور کامل برای شما شرح می‌دهیم

در این مرحله نکات تکمیلی برای اجرای یک پروژه مدیریت عملکرد در سازمان تشریح می‌شود

اگر شما مسئولیت عملکرد کارکنان را برعهده دارید و یا متولی بخش منابع انسانی، بخش طرح و برنامه، برنامه ریزی وتعالی سازمانی هستید و تصمیم گرفتید اره تون رو تیز کنید این دوره دقیقاً برای شما طراحی شده است ....

روی چیزی سرمایه گذاری کنید که...

روی چیزی سرمایه گذاری کنید که کمیاب است

 مدیریت عملکرد یکی از مهارت‌های کمیاب متخصصین منابع انسانی است!

روی چیزی سرمایه گذاری کنید که خیلی تقاضا داره

با توجه به شرایط اقتصادی موضوع مدیریت عملکرد روز روز به روز نمایان‌تر می‌شود!

روی چیزی سرمایه گذاری کنید که واقعی باشه

بیشتر دوره‌های آموزشی در حوزه مدیریت عملکرد رویکرد تئوری دارند و بیشتر مثال‌ها بر اساس کتاب‌ها و منابع اینترنتی ارائه می‌شوند و دریغ از یک مثال واقعاً عملیاتی!!!

روی چیزی سرمایه گذاری کنید که پشیمونتون نکنه

وقتتان را با آموزش‌های پراکنده مدیریت عملکرد و ارزیابی عملکرد تلف نکنید!

تفاوت دوره مدیریت عملکرد واقعی با دوره های دیگر

به شما ماهی گیری یاد می‌دهیم!

در این دوره به گونه‌ای به شما آموزش می‌دهیم که بدانید از کدام روش، مدل، ابزار تحت چه شرایطی و چگونه استفاده نمایید. اکثر دوره‌های آموزشی صرفاً به توضیح متد و در بهترین حالت به چگونگی استفاده از آن می‌پردازند و ابداً هیچ توضیحی در خصوص زمان و شرایط استفاده در محیط کاربردی و واقعی نمی‌دهند!

هیچ زاویه پنهانی برای شما باقی نمی‌ماند!

در این دوره آموزش مدیریت عملکرد تمام فعالیت‌های لازم برای تبدیل شدن به متخصص حرفه‌ای مدیریت عملکرد را می‌آموزید. تمام دانش، مهارت و قابلیت‌های لازم در مرحله قبل از طراحی، طراحی و اجرا برای شما ارائه می‌شود.

برای شما بیش از 100 کیس واقعی از کسب و کار ایرانی ارائه می‌شود

هیچ تئوری بیان نمی‌شود مگر اینکه یک مثال عینی در محیط واقعی کسب و کار ایرانی برای شما ارائه شود، کلیه مثال‌ها بر اساس تجارب طراحی و اجرای سیستم‌های منابع انسانی در اجرای پروژه‌هایی است که شرکت آریاز در بیش از 83 پروژه موفق در 12 صنعت مختلف داشته است. کلیه کیس ها گام به گام طبق آموزش‌های داده شده، تحلیل می‌شوند

ارائه تکالیف و کارهای عملی بعد از هر درس

پس از پایان هر جلسه از شما خواهیم خواست کارهایی عملی برای سازمان خودتان انجام بدهید. با انجام کارهای عملی و اجرای مطالب دوره مدیریت عملکرد خیلی زودتر به مباحث مسلط می‌شوید و همچنین شاهد پیشرفت خود در طول دوره خواهید بود. پس لازم نیست صبر کنید دوره مدیریت عملکرد واقعی تمام شود تا اتفاقات خوب شروع شود

آموزش به صورت میکرو لرنینگ

نظام آموزشی درس‌ها به گونه‌ای طراحی شده است که یادگیری هر درس به کمتر از 20 دقیقه زمان نیاز دارد با توجه به این موضوع شما می‌توانید با صرف زمان کم در هر روز به راحتی مطالب را دقیق یاد بگیرید و از بمباران اطلاعاتی در هنگام آموزش جلوگیری می شود.با این کار امر یادگیری ساده‌تر، دلنشین تر و جذابتر خواهد بود

طراحی سرفصل‌های کاملاً مهارت محور

با ملاحظه سرفصل‌های این دوره متوجه می‌شوید که تمرکز اصلی این دوره بر ایجاد و تقویت مهارت مدیریت عملکرد است. بنابراین هر بخشی که به شما آموزش داده می‌شود، چگونگی اجرای آن بحث نیز طی گام‌های مدون ارائه می‌شود. سپس یک مثال دیگر برای تمرین شما ارائه می‌شود و شما با انجام آن از کسب مهارت مربوطه اطمینان حاصل می‌کنید

به شما چک‌لیست می‌دهیم!

شاید ارزشمندترین بخش دوره مدیریت عملکرد چک لیست‌هایی باشد که در اختیار شما قرار می‌دهیم. چک لیست‌ها دستورالعمل‌هایی اجرایی هستند که شما را از ساعت‌ها سعی و تلاش نجات می‌دهند. فرض کنیم می‌خواهید یک شاخص طراحی کنید. کار بسیار سختی است که تمام نکات جلسات آموزش طراحی شاخص را به خاطر داشته باشید و شاخص طراحی کنید. ولی اگر بعد از جلسه طراحی شاخص چک لیستی داشته باشید که مطمئن شوید هیچ مورد مهمی از قلم نمی‌افتد، می‌توانید شاخص فوق‌العاده طراحی کنید که واقعاً بدرد بخورد

پشتیبانی اختصاصی مدیریت عملکرد

شرکت کنندگان در این دوره در یک گروه اختصاصی حوزه مدیریت عملکرد عضو می‌شوند و می‌توانند تجربه خود را در اجرای مدیریت عملکرد در سازمان خود به اشتراک بگذارند. ضمن آنکه چنانچه اشکالی در این زمینه داشتند توسط مدرس دوره و پشتیبانان متخصص دوره رفع اشکال می‌شوید. با این کار علاوه بر رفع اشکال، زمینه توسعه شبکه ارتباطی خود را در حوزه مورد علاقه فراهم شده است.

جلسه لایو اختصاصی تا پایان سال 1400

مدرس دوره یک لایو کاملاً اختصاصی را برای شرکت کنندگان دوره برگزار می‌کند که از آن طریق شرکت کنندگان می‌توانند سؤالات خود را با مدرس درمیان بگذارند. این جلسات تا پایان سال 1400 به طور منظم در هر فصل برگزار می‌شود. فیلم جلسات نیز به دوره‌ها اضافه می‌شود.

یادگیری تعاملی مبتنی بر LMS

اکثر دوره‌های غیر حضوری به صورت آن لاین است و مدرس متکلم وحده است و در پایان به سؤالات پاسخ می‌دهد و یا آموزش‌ها به صورت یکسری فیلم ویدیویی است. در هر دو حالت امکان مشارکت افراد و اطمینان از یادگیری به صورت اختصاصی فراهم نمی‌شود. اما در یادگیری مبتنی بر LMS یادگیری به صورت تعاملی خواهد بود. یعنی هر مبحثی که ارائه می‌شود، در خلال مطالب هر فرد به صورت اختصاصی مشارکت می‌کند. بنابراین اطمینان از یادگیری در سطح بالایی قرار می‌گیرد.

حالتان بهتر می‌شود!

با شرکت در دوره مدیریت عملکرد با یک تیر دو نشان می‌زنید. با توجه به مسئولیت اجتماعی آریاز، پنج درصد از مبلغ دوره‌ای که شرکت می‌کنید به کودکان بی سرپرست و بد سرپرست اختصاص داده می‌شود. در واقع با این کار با هم حالمان بهتر می‌شود. هم از آن جهت که تخصص منابع انسانی در وضعیت حرفه‌ای تر از گذشته در اکوسیستم بازار کار ایران قرار می‌گیرد و هم آنکه حال دلمان نیز با مشارکت یکدیگر بهتر از قبل خواهد شد.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟(کلیک کنید)

این دوره برای چه کسانی مناسب است

این دوره برای دوستانی طراحی شده که می‌خواهند به صورت حرفه‌ای تخصص مدیریت عملکرد را به تخصص‌های خود اضافه کنند.

شرکت‌کنندگان باید حداقل 1 سال سابقه کار در محیط واقعی شرکت داشته باشند و با مفاهیم اولیه آشنا باشند. با اینکه تمام این موارد هم در دوره توضیح داده خواهد شد ولی این دوره برای کسانی که هیچ سابقه کاری ندارند طراحی نشده است!

 • مدیران و معاونین رؤسا و سرپرستان منابع انسانی، جذب و استخدام، آموزش، سرمایه انسانی، اداری و منابع انسانی، برنامه ریزی، طرح و برنامه، برنامه ریزی فروش، مدیریت عملکرد و بهره‌وری.
 • کارشناسان و کارشناسان ارشد منابع انسانی، سرمایه انسانی، اداری و منابع انسانی، جذب و استخدام، آموزش، برنامه ریزی، طرح و برنامه، برنامه ریزی فروش، مدیریت عملکرد و بهره‌وری
 • هر شخصی که به نوعی مسئولیت عملکرد نیروهای سازمان را بر عهده دارد
این دوره برای چه کسانی مناسب نیست؟(کلیک کنید)

این دوره برای چه کسانی مناسب نیست

 • افرادی که می‌خواهند اطلاعات عمومی در خصوص مدیریت عملکرد را یاد بگیرند.
 • افرادی که حوصله و زمان کافی برای یادگیری اصولی مدیریت عملکرد ندارند.
 • افرادی که فکر می‌کنند با همین دانش فعلی خودشان می‌توانند کلیه متدهای مدیریت عملکرد را به درستی انجام دهند.
  افرادی که تسلط کامل صد درصدی به مدیریت عملکرد دارند و حداقل تجربه اجرای 5 مدل موفق را در سازمان داشته‌اند.
 • افرادی که معتقدند مدیریت عملکرد یک مهارت و تخصص خاص و ضروری نیست.

مدرس دوره مدیریت عملکرد واقعی کیست؟

دکتر حسن هژبرافکن

 • مدیر پروژه بیش از 83 پروژه موفق طراحی سیستم‌های منابع انسانی در 12 صنعت مختلف کشور از جمله راه و ساختمان، نفت و گاز، صنایع غذایی، پخش دارویی، حمل و نقل؛ چاپ و بسته بندی، نشر، سلامت، گردشگری و…
 • مشاور منابع انسانی برندهای بین‌المللی نظیر کپتین اکو در آمریکا و شرکت‌های ایرانی همچون سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی (سمت) وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ مجتمع گاز پارس جنوبی، شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان وابسته به پژوهشگاه رویان، گروه صنایع غذایی لئونارد، پخش سراسری دارویی ممتاز، TBT، رادسفیران روناک (کارپینو)، هوایار و ….
 • مدرس دوره مدیریت عملکرد برای مدیران منابع انسانی و اداری شرکت بهنوش ایران، هلدینگ سیاحتی و مراکز تفریحی پارسیان مشتمل بر شرکت‌های سینا ریل پارس، بن ریل، هتل پارسیان اوین، هتل پارسیان انقلاب، مجتمع بین المللی ایران‌گردی و جهانگردی آزادی (آیتو)، هتل پارسیان شیراز، توسعه خدمات دریایی سینا هتل پارسیان عالی قاپو، هتل پارسیان آزادی، شرکت خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی پرسپولیس و…
 • رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آریاز بهگران کسب و کار فعال در زمینه طراحی و استقرار سیستم‌های منابع انسانی
 • نویسنده کتاب ارزشیابی عملکرد پروژه‌های عمرانی دولت منبع درسی مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان مدیریت دانشگاه پیام نور
 • مدرس دوره‌های توسعه شایستگی مدیران مرکز آموزش‌های مدیریت دولتی در دوره‌های هدفگذای و مدیریت اهداف ویژه کارشناس و مدیران سازمان امور مالیاتی، وزارت راه و شهرسازی، سازمان محیط زیست و ….
 • سخنران همایش‌های تخصصی مدیریت منابع انسانی از جمله هشتیمن همایش تخصصی مدیریت عملکرد
 • مسئولیت‌های اجرایی در سمت‌های قائم مقام مدیرعامل، معاون سرمایه‌های انسانی و تعالی سازمانی و مدیر سرمایه انسانی و تعالی سازمانی در صنایع دارویی، غذایی، حمل و نقل، و چاپ و بسته بندی، نشر و….
 • مدرس بیش از 90 کارگاه مهارت محور مدیریت منابع انسانی در زمینه‌های تجزیه و تحلیل مشاغل، طراحی ساختار سازمانی، طراحی سیستم‌های جبران خدمات، طراحی سیستم مدیریت عملکرد
 • مؤسس و مدیر سایت آریاز، سایت تخصصی حوزه منابع انسانی و تعالی سازمان
 • دکتری مدیریت منابع انسانی از دانشگاه تهران
 • نخبه علمی شناسایی شده توسط بنیاد ملی نخبگان و طراح سیستم‌های منابع انسانی

چرا دورهمدیریت عملکرد واقعی بهترین انتخاب شما برای یادگیری مدیریت عملکرد است؟

اگر شما متخصص حوزه منابع انسانی هستید حتماً می دانید یکی از فعالیت‌های مهم منابع انسانی مدیریت عملکرد کارکنان است. حتی اگر در حال حاضر در بخش دیگری از حوزه منابع انسانی مانند جذب و استخدام، آموزش و.. فعالیت می‌کنید حتماً قبول دارید در حال حاضر چند مهارته بودن یکی از اولویت‌های اصلی برای انتخاب و ارتقا افراد است. علاوه بر این انجام حوزه تخصصی خود در منابع انسانی نیازمند درک صحیح از سایر حوزه‌های منابع انسانی نیز هست.
مدرس این دوره مثل خود شما یک متخصص منابع انسانی است و تجربه‌های اجرایی در صنایع مختلف در سمت هایی نظیر مدیر منابع انسانی، مدیر تعالی سازمانی، معاون سرمایه‌های انسانی، قائم مقام مدیر عامل و مدیر عامل را داشته است. علاوه بر این مدیریت طراحی و اجرای بیش از 83 پروژه را در 12 صنعت مختلف نظیر صنایع غذایی، دارویی، دانش‌بنیان، حمل‌و نقل، استارت آپ و غیره را داشته است. بنابراین کاملاً نیازهای شما را می‌شناسد. در واقع این دوره از دل اجرا و مبتنی بر اصول کاملاً علمی به صورت عملیاتی طراحی شده است
در اغلب کلاس‌های مدیریت عملکرد تنها مدل‌ها و مراحل مدیریت عملکرد را معرفی می‌کنند که به درد شما برای اجرا نمی‌خورد و صرفاً مجموعه از اطلاعات صرفاً آکادمیک است.ما در این دوره صرفاً به معرفی مدل‌ها و ابزارها نمی‌پردازیم بلکه آن‌ها را در کیس های عملیاتی و واقعی که قبلاً در پروژه‌های شرکت آریاز در صنایع مختلف داشته‌ایم به کار می‌بریم. علاوه بر نحوه استفاده شرایط استفاده و تکنیک‌های اصلی آن را هم به شما خواهیم گفت.
تعداد کارهایی که شما به عنوان متخصص حوزه مدیریت عملکرد باید انجام دهید بسیار زیاد است پس علاوه بر مباحث علمی، تکنیک‏های اجرایی را به شما آموزش می دهیم که در اجرای مدیریت عملکرد بتوانید زمان را کاملاً به تسخیر خود درآورید.
تمامی مدل‌های ارزیابی عملکرد رایج به شما آموزش داده شده و دیگر نیازی به صرف زمان برای گردآوری اطلاعات در خصوص مدل‌های ارزیابی عملکرد نخواهید داشت.
این دوره جامع‌ترین دوره مدیریت عملکرد به زبان فارسی است که کاملاً مهارت محور است. چنانچه یک دوره با این میزان ساعت تدریس که بتوانند چنین سرفصل‌هایی را به طور کامل آموزش دهد یافتید کل مبلغ دوره به شما عودت داده می‌شود!

چرا باید از کیفیت دوره مدیریت عملکرد واقعی مطمئن باشم؟

حتما شما هم با ما موافقید که مهم ترین عاملی که کیفیت دوره را تضمین می کند؛ محتوا و سیلابس در نظرگرفته شده برای دوره است. کافی است نگاهی به برنامه آموزشی دوره بیندازید و آن را با سایر دوره های موجود مقایسه کنید.
یکی دیگر از عناصر اصلی که کیفیت آموزش رو تضمین می کند؛ مدرس دوره است. مدرس هنگامی می تواند در امر آموزش موفق عمل کند که از پشتوانه علمی قوی و تجربه موثر و موفقی برخوردار باشد. مدرس این دوره تحصیلات تکمیلی خود را در دانشگاه تهران در رشته منابع انسانی سپری نموده و توسط بنیاد ملی نخبگان به عنوان نخبه علمی شناسایی شده است. علاوه بر این ایشان تجربه پیاده سازی بیش از 83 پروژه توسعه ای منابع انسانی در 12 صنعت مختلف را در شرکت های ایرانی و بین المللی را در کارنامه حرفه ای خود دارد. برای آشنایی بیشتر کافی است بخش آشنایی با مدرس دوره را ملاحظه فرمایید.
قطعاً یکی دیگر از مواردی که می تواند نشان گر کیفیت دوره باشد؛ تجربه کسانی است که از خدمات آریاز استفاده کرده اند؛ در ادامه می توانید لیستی از شرکت ها و سازمان هایی که از خدمات آریاز در قالب خدمات مشاوره، آموزش و اجرا استفاده کردند مشاهده فرمایید..
Device Slider
کیفیت فقط به دوره های آریاز خلاصه نمی شود.آریاز سعی کرده است که در تمام عرصه های ارائه خدمات نهایت تلاش خود را برای حفظ کیفیت انجام دهد. در زیر می توانید برخی از آموزش های رایگان آریاز را با همین مدرس تماشا بفرمایید.

آیا قیمت این دوره مناسب است؟

مهارت‌هایی که در این دوره کسب می‌کنید شما را قادر می‌سازد تا هر نوع سیستم مدیریت عملکرد را متناسب با سازمانتان طراحی و اجرا کنید. دقت کنید بازار کار فعلی منابع انسانی، دیگر خلاصه در کارهای اداری و روتین نیست و بازار نیازمند سطوح بالاتری از تخصص حوزه منابع انسانی است که به‌تبع به دلیل کمیابی مبالغ بیشتری برای این متخصصان پیشنهاد می‌شود.

در واقع شما با کسب این مهارت هم می‌توانید امنیت شغلی خود را بالاتر ببرید و هم می‌توانید فرصت‌های رشد و ارتقا را در شرکت خود و یا دیگر شرکت‌ها را فراهم کنید

همچنین مطالب این دوره شما را از صدها ساعت جستجو برای یافتن پاسخ‌ها بی‌نیاز می‌کند و می‌توانید به عنوان یک متخصص مدیریت عملکرد کار بلد مطرح شوید.

شاید اگر کل دوره را ببینید و به مطالب آن مسلط شوید و از آن در کارتان استفاده کنید، به این نتیجه برسید که این دوره خیلی ارزان است و می‌تواند باعث تغییری چشمگیر درمهارت شما در حوزه منابع انسانی شود.به جرات می‌توان گفت هیچ دوره مدیریت فارسی مشتمل بر سرفصل‌های این دوره نیست اگر باور ندارید می‌توانید جستجویی در وب کنید و گفته ما را تصدیق کنید. از این گذشته بسیاری از دوره‌ها نیز فقط با ارائه تنها یک بخش از این سرفصل‌ها مثلاً یک مدل یا تکنیک هزینه‌ای برابر یا بیشتر از این مبلغ طلب می‌کنند.

با شرکت در دوره مدیریت عملکرد واقعی دقیقاً چه دریافت می کنید؟

ویرایش کنید

محرک و امکان سنجی سیستم مدیریت عملکرد

مفاهیم  پایه در سیستم مدیریت عملکرد

اسکن سازمان از منظر مدیریت عملکرد

ارزیابی وضع موجود سیستم مدیریت عملکرد

طراحی وضع مطلوب سیستم مدیریت عملکرد

شناسایی زمینه های عملکردی مشاغل

طراحی شاخص های عملکردی

طراحی  انواع گزارش های تحلیلی عملکرد

طراحی و سازماندهی تشکیلات اجرایی مدیریت عملکرد

طراحی همسویی افقی سیستم مدیریت عملکرد

طراحی همسویی عمودی سیستم مدیریت عملکرد

اجرای پایلوت سیستم مدیریت عملکرد

نگاهی به نقشه راه سیستم مدیریت عملکرد در تمام بخش های سازمان

ویرایش کنید

مدرس: دکتر حسن هژبرافکن

ویرایش کنید

آنچه دیگران گفته‌اند

من یک دیدگاه
توسط: pcmonk

می خوام بزارم رم


ویرایش کنید

دیدگاهتان را بنویسید

اطلاعات بیشتر

قیمت دوره

1,690,000 تومان

این دوره شامل :

نوع دوره : غیر حضوری
پیش نیاز : یک سال تجربه کاری
بیش از 50 ساعت آموزش
13 سرفصل آموزشی پروژه محور
134 جلسه ویدیویی تعاملی (LMS)
بیش از 100 مثال واقعی
بیش از 100 تمرین مهارتی
پشتیبانی آموزشی توسط مدرس
دوره کاملا مهارت محور و اجرایی